Ön Bilgilendirme Formu – SheShe

Ön Bilgilendirme Formu

ÖN BİLGİLENDİRME FORMU

LYL TEKSTİL PAZARLAMA KONFEKSİYON SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.

1. TARAFLAR

1.1 SATICI
Ünvanı : LYL TEKSTİL PAZARLAMA. KON. SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.
Adresi : MinareliçavuşOSB Mah. Meşe Cad. No: 14 Nilüfer Bursa Türkiye
VKN : 7370350154
Telefon : +90 224 443 22 90
Elektronik Posta adresi : info@lialea.com
Mersis Numarası : 0737035015400016


2. ARACI HİZMET SAĞLAYICI SHESHEBRAND.COM BİLGİLERİ
Aracı Hizmet Sağlayıcı Unvan : LYL TEKSTİL PAZARLAMA KON. SAN. VE TİCARET LTD ŞTİ
Aracı Hizmet Sağlayıcı Mersis No: 0737035015400016

Sheshebrand.com Çağrı Merkezi Numarası ve İletişim E-posta Adresi: +90 224 443 22 90 info@sheshebrand.com

2.1. İşbu ön bilgilendirme formu kapsamında Müşteriye siparişinin detayları hakkında bilgilendirme yapılmakta olup, Müşterinin Mal’ın online olarak alınmasına ilişkin olarak 29188 Sayılı Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği gereğince mesafeli satış sözleşmesini onaylaması gerekmektedir. Müşteri ön bilgilendirme formu ve mesafeli satış sözleşmesine ilişkin bilgileri üyeliğinin bağlı olduğu “İşlem Paneli” sayfasından takip edebilecek ve siparişine ilişkin verdiği bilgileri “İşlem Paneli” sayfasından değiştirebilecektir. Ön bilgilendirme formu ve mesafeli satış sözleşmesi sheshebrand.com tarafından kayıt altına alınmakta olup, Müşterinin talebi halinde e-mail ile gönderilebilecektir. Aracı Hizmet Sağlayıcı tarafından Müşteri Üyelik Sözleşmesi’nde belirtilen gizlilik kuralları uygulanmaktadır.


3. SÖZLEŞME KONUSU MAL VE HİZMETİN TEMEL NİTELİKLERİ ve FİYATI

Ürün Açıklaması       Adet       Peşin Fiyatı       Ara Toplam (KDV Dahil)
…………………       1             ……… TL         ………. TL

3.1. Söz konusu ürün bedeli, SheShe Müşteri güvencesi kapsamında Satıcı adına, sheshe tarafından Müşteri'den tahsil edilmektedir. Müşteri malın bedelini sheshe’ye ödemekle, ürün bedelini Satıcıya ödemiş sayılacak ve bir daha ödeme yükümlülüğü altına girmeyecektir. Müşterinin ilgili mevzuat kapsamında iade hakları saklıdır


4. KULLANILAMAYACAĞI HALLER

4.1. 27.11.2014 tarih ve 29188 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliğinin uyarınca müşteri hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin satın aldığı ve henüz ifası gerçekleşmeyen malı ancak 15 (on beş) gün içerisinde cayma hakkını kullanarak iade edebilir. Cayma hakkı bildirimi ve Sözleşme’ye ilişkin bildirimler Sitede belirtilen iletişim kanalları ile gösterilecektir. Sheshe, İşbu mesafeli satış sözleşmesinin tarafı olmadığından sheshe karşı cayma hakkı kullanılamaz veya sheshe’den bedel iadesi talep edilemez. Yalnızca ürünün Satıcıya iade amacıyla teslimi anında, ürün bedelinin halen sheshe’nin hesabında olması durumunda, ürün bedeli Müşteri’ye iade edilir. Cayma hakkının kullanılması için süresi içerisinde Satıcı'ya mevzuat hükümlerine ve Sitedeki cayma hakkı kullanım seçeneğine uygun olarak bildirimde bulunulması şarttır.

4.2. Cayma hakkının kullanılması halinde:
Müşteri ürünü kaç taksit ile aldıysa, geri ödemesini taksitle yapmaktadır. SATICI bankaya ürün bedelinin tamamını tek seferde ödedikten sonra, Banka poslarından yapılan taksitli harcamaların Müşteri’nin kredi kartına iadesi durumunda, konuya müdahil tarafların mağdur duruma düşmemesi için talep edilen iade tutarları, yine taksitli olarak hamil taraf hesaplarına Banka tarafından aktarılır.


5. UYUŞMAZLIKLARIN ÇÖZÜMÜ

5.1. İşbu Ön Bilgilendirmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Müşterinin Malı satın aldığı ve ikametgahının bulunduğu yerdeki Tüketici Hakem Heyetleri ile Tüketici Mahkemeleri yetkilidir. 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’un 68. maddesinin 1. fıkrasında belirtilen alt ve üst limitler doğrultusunda tüketici talepleri hakkında ilçe/il tüketici hakem heyetleri yetkilidir.